Kjære medlem med Prader-Willis syndrom over 30 år

 Vi ønsker deg som er over 30 år eller fyller 30 år i 2018 velkommen til nasjonalt voksentreff i Lillestrøm.

Samlingen er økonomisk støttet av Landsforeningen for Prader-Willis syndrom. Voksentreffet er lagt til Thon Hotel Arena i Lillestrøm fra lørdag 14. til søndag 15. april 2018. Lillestrøm ligger mellom Oslo og Gardermoen og hotellet er sentralt plassert i kort gangavstand fra togstasjonen. Toget til Oslo sentrum og til Gardermoen tar 12 minutter.  

Foreløpig plan for helgen: 

Lørdag 14. april

  • Kl. 12.30 – 13.15          Frammøte på hotellet
  • Kl. 13.30                      Felles avgang til Lillestrøm bowlingsenter
  • Kl. 14.00                      Vi spiser pizza først, deretter en serie bowling
  • Kl. 17.00 – 19.00          Fritid eller bading i svømmebasseng på hotellet
  • Kl. 19.30                      Felles middag på hotellet – sosialt samvær etterpå

 

Søndag 15. april

  • Frokost
  • Kl. 10.00 – 11.00          Samtalegrupper med tema fritid og fritidsaktiviteter
  • Kl. 11.15                      Utsjekking
  • Kl. 11.30 – 12.45          Tur for alle
  • Kl. 13.00 – 14.00          Felles middag på hotellet – deretter hjemreise

 

Voksentreffet er støttet økonomisk av Landsforeningen for Prader-Willis syndrom. Det vil derfor ikke bli noen egenandel for deg med PWS og en ledsager innkvartert i dobbeltrom (twinrom). For eventuelt enkeltrom og/eller ledsager nummer to vil det måtte betales en egenandel. Tilbudet

inkluderer overnatting for to personer i twinrom, pizza, bowling og middag lørdag, frokost og middag søndag. Brus, vann på flaske eller alkoholholdig drikke må betales av den enkelte.

 

Reiseutgifter inntil kr 2 000 dekkes av Landsforeningen. Bestilling og betaling av reise gjøres av den enkelte og refunderes etter regning i ettertid. Kjøring med egen bil godtgjøres med kr 2 per km. Alle krav med dokumentasjon sendes foreningens kasserer etter at voksentreffet er gjennomført.

 

Voksne med PWS som bor for seg selv må ha eget medlemskap i Landsforeningen for Prader-Willis syndrom for å kunne delta på samlinger som støttes økonomisk av foreningen. Forfalt årskontingent må være innbetalt. Alle skal ha med egen ledsager.

 

Praktisk info:

Thon Hotel Arena, Nesgata 1, 2004 Lillestrøm, nettside www.thonhotels.no/arena

Lillestrøm bowlingsenter, Leiraveien 2, Skedsmohallen, 2000 Lillestrøm, nettside www.lillestrombowling.no

 

For å kunne reservere korrekt antall og type rom, er det ønskelig med snarlig påmelding. Seneste frist for påmelding er 2. mars. Oppgi navn på den som har PWS og navn på ledsager(e). Påmelding til Anne Tellnes – e-post Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. eller ring 930 51 731.

 

Vi håper å se deg denne helgen på foreningens første voksentreff.

 

Vennlig hilsen
Landsforeningen for Prader-Willis syndrom

Christoffer Rustebakke
Likeperson

&

Anne C. Tellnes
Likeperson